Dziesięć wspaniałych środków do napięcia

Udostępnianie jest troskliwe!

Udział

Ćwierkać

Udział

Stres i niemożność prawidłowego radzenia sobie z tym mogą skutkować innymi problemami zdrowotnymi i mieć wpływ na rodzinę. Bóle głowy, problemy z trawieniem i brak snu to tylko trzy problemy zdrowotne, które mogą spowodować, jeśli masz duży stres. Dzieci mogą wyczuć, gdy w gospodarstwie domowym występuje napięcie. Jeśli tak, mogą działać w domu lub w szkole. Oto kilka wspaniałych sugestii dotyczących radzenia sobie z napięciem i napięciem.

1. Dowiedz się, co wywołuje napięcie i zignoruj ​​go lub przestań o tym myśleć przez kilka godzin.

2. Wybierz spacer. Jeśli masz najmłodsze, włóż je do wózka i idź do pobliskiego parku. Ćwiczenia, świeże powietrze i wyjście z domu pomagają złagodzić stres.

3. Wyłącz wszystkie rozproszenia, telewizję, komputer, radio itp. I usiądź lub połóż zamknięte oczy. Zrób to przez 20 minut lub dłużej. Nie musisz zasnąć. W niektórych przypadkach po prostu odpoczywanie oczu pomaga złagodzić napięcie związane ze stresem.

4. Poświęć trochę czasu dla siebie. Spędź pół godziny na czytaniu lub odprężeniu samodzielnie. Bycie samym może być wspaniałym odwróceniem uwagi od tego, co powoduje stres.

5. Weź kąpiel. Odkryłem, że kąpiel z Lavander i Rumianek pomaga mi się zrelaksować i zapomnieć o moich zmartwieniach.

6. Módlcie się lub medytuj. Medytacja, joga i modlitwa mogą pomóc ci odpocząć i odpocząć. Jeśli martwisz się czymś, módlcie się o to.

7. Posłuchaj miękkiej kojącej muzyki. Słuchanie miękkiej muzyki lub dźwięków natury może oderwać się od tego, co cię stresuje.

Powiązane teorie emocji – czym one są?

8. Ćwiczenie. Częste ćwiczenia nie tylko pomagają radzić sobie z napięciem, ale są również dobre dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Jeśli nie należysz do siłowni, możesz wykonać łatwe ćwiczenia w domu, z dziećmi lub kupić ekonomiczną DVD.

9. Zabaw się ze swoimi dziećmi. Zabawa z dziećmi może również oderwać umysł na to, co powoduje stres. Jeśli twoje dzieci nie mają z nimi gry na zewnątrz lub grają wraz z ulubionymi zabawkami. Jeśli masz starsze dzieci, mają rodzinną grę lub noc filmową. Zagraj w swoją ulubioną grę planszową lub obejrzyj swój ulubiony film.

10. Weź oddech. Wykonuj głębokie ćwiczenia oddechowe przez kilka minut. Tlen pomoże ci się uspokoić i zrelaksować.

Jak radzisz sobie ze stresem?

Link do tego postu: dziesięć wspaniałych środków do napięcia

0/5

(0 recenzji)

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Udział

Ćwierkać

Udział

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *