Przewodnik Control Strare z wybrednymi jedzącymi dzieci

wybredne jedzenie dzieci może doprowadzić rozsądną mamę szaloną. Choć boli mnie przyznać: po trojga dzieci dowiedziałem się, że nie mogę tak naprawdę kontrolować tego, co dziecko będzie i nie je. Ale mam wpływ na dostępne opcje, więc skupiam się na tym. Pod koniec tego postu podzielę się moimi sprawdzonymi w bitwie metod opieki nad wybrednymi dziećmi.

Tło:

Zanim spróbuję cię złączyć, chcę podzielić się moimi wybrednymi kwalifikacjami do jedzenia. Dzieciak 1 był całkiem dobrym zjadaczem i byliśmy bardzo neurotyczni, oddani rodzice po raz pierwszy (nie że coś jest w tym nie tak), piekielnie włączone Sprowadzenie go do zjedzenia każdej kęsy kropki jedzenia na łyżce. Zjadł bardzo zdrową równowagę owoców, warzyw, zbóż i białek. W wieku dziesięciu lat nie je gotowane owoce (szarlotka – wtw?!) ani zwykłej pizzy z serem, preferując warzywa na pizzy do tego stopnia, że ​​na przyjęciu jest dostępny tylko ser. Jest trochę wybredny, ale przeważnie doskonały zjadnik wielu potraw. I tak, jesteśmy tym jedzeniem ** dziurami, które regularnie serwują sałatki jarmużu. Dzieciak 1 je z przyjemnością i chce się upewnić, że odpowiednio masujemy każdy liść. (Nie faktyczny smak z pikle.)

Kid 2 od samego początku był również całkiem dobrym zjadaczem. Zamiast wymusić mentalność „Oczyść swój talerz” naszego własnego dzieciństwa, postępowaliśmy jako rodzice, aby zachęcić „spróbuj ugryzienie” dla każdego nowego jedzenia, a następnie pozostawili mu to, czy zje więcej. Był częstym zjadaczem mrożonych gofrów i zwykłego jogurtu, ale także połknął zdrowe połączenie innych pokarmów. Jeśli już, otworzył nasze oczy na szerszy zakres możliwości pożywnych pokarmów. Preferuje zwykłą pizzę do warzyw, ale zawsze je brokuły, które oferujemy z boku.

Kid 3 był wybrednym zjadaczem z macicy. Był żarłoczem, który prawie natychmiast wymagał suplementacji formuły. Musiałem wiedzieć, że nie moglibyśmy spoczywać na naszym dobrym doświadczeniu. Opracował skłonność do nabiału i węglowodanów (zwykłe quesadillas z serem i pizzę z serem to jego najlepsze potrawy), tak że nie mogłem nawet zmusić go do jedzenia owoców bez ukrywania go jako krakersa (dzięki suszonym truskawkom Tradera Joe, on zamrażany truskawki, on Teraz je prawdziwe). „Try-It Bite” przekształciło się w „nie-ty, lizasz”. Zajęło nam to 3-5 razy używanie lodów, zanim nawet położył go na ustach. Przyłapałem się na zachwyconym tańcu, kiedy zjadł swój pierwszy samorodek z kurczaka w kształcie dinozaura, ponieważ nigdy wcześniej nie zgodził się wypróbować kurczaka!

Ponieważ nasze wybredne dziecko było naszym trzecim dzieckiem, nie miałem wyboru, jak tylko zaakceptować to jako coś o nim, a nie coś we mnie. Jestem pozytywny, gdyby moje pierwsze dziecko było tym, które podniosło nos na winogron lub marchewkę, obwiniłbym się.

Mając dwoje dzieci, które zje wszystko, a takie, które tego nie zrobi, mam kilka mantr i przypomnień, które daję sobie i mojemu małżonkowi, aby pomóc nam pozostać rozsądnym.

Wskazówki dla rodziców selektywnych zjadaczy:

Usuń całą presję na jedzenie. Ćwiczę zachowanie się tak, jakby nie obchodziło, czy posiłek lub danie jest zakończone, ponieważ wiem, że moje dziecko nie będzie głodne. (Zobacz pomysł banana poniżej.) Powiedz – i wierz – „Nie musisz go jeść”. Nie zmusiłbyś mnie do zjedzenia liścia kolendry, więc nie zmuszaj swojego malucha.

Oferuj jedno bezpieczne jedzenie z każdym nowym jedzeniem. Upewniamy się, że na stole jest znane danie. Nasze czasy obiadowe zwykle obejmują z tego powodu pozornie losową opcję banana lub gofru. Dzieciak może nie spróbować nowej rzeczy, ale nie umarł.

Pozwala tylko na jedzenie w określonych czasach posiłku i przekąsek. Prawdę mówiąc, jestem wystarczająco zachwycony, jeśli moje dzieci wypełnią zdrowe przekąski. Ideał jabłkowy przed obiadem? Zacząć robić. Ale do diabła, nie, nie możesz zjeść przekąski po obiedzie, jeśli po prostu ją zignorowałeś. Kuchnia jest zamknięta, a zrobisz ją do rana. Nie cukierki i smakołyki dla dzieci, które nie jedzą prawdziwego jedzenia. Na serio. W ten sposób jestem hardcore.

Zachęcaj do dobrych manier. Posiłki – jak chili białej fasoli, które planuję dziś wieczorem podawać – wiem, że tylko mój małżonek i ja zjem to chętnie. Moim zadaniem jest przygotowanie zdrowych posiłków (każdy dzień odwracania) i ich zadaniem jest uprzejmość. Mogą siedzieć bez robienia twarzy i mówić „nie dziękuję” lub „tylko trochę proszę”.

Bądź ciekawy, nie wściekły. Jeśli posmakują obrzydliwego jedzenia, zachęcam moich synów do zostania małymi naukowcami i sprawdzania dalej. Chcę, żeby pomyśleli o tym, dlaczego im się nie podobało – czy sos serowy sprawiłby, że byłby lepszy lub gorszy? Czy jest tu problem z kolendrą? Czy następnym razem zjesz czerwony sos? – i nie bądź palantami.

Znajdź kreatywne sposoby podawania owoców i warzyw: „Pinterest może być twoim kumplem i wrogiem, serwując kanapki, które wyglądają jak pająki lub krokodyle hummus-guakamole, ale niewielka pomysłowość może przejść długą drogę. Dwoje moich dzieci uwielbia pieczone brokuły; Whitney serwował zamrożone brzoskwinie zamiast popsicles z wielkim sukcesem; Mały chrupiącyFrealize-suszony groszek rozmawia wspaniale z moim kochającym crack-veggie, nienawidzącym się maluchem; Niektóre dzieci po prostu uwielbiają zanurzać się, więc daj im marchewkę z hummusem; Zielony koktajl może być koktajlem Hulk; Umieść melona lub ser na wykałaczki; Spróbuj przekazać banany jako deser z maszyną do smaku owocowego Yonanas. Oto o wiele więcej pomysłów na wybrednego malucha. Mogę kontynuować, ale nie zobowiązuję się do sukcesu żadnego z tych projektów produkcyjnych, ponieważ to, co dla mnie działa, może, ale nie musi, działać dla ciebie.

Wypróbuj różne temperatury. Oprócz eksperymentowania na aspekcie formy (wskazówka 6) dowiedziałem się, że nie każde dziecko chce gorącego lub zimnego jedzenia. Mam jedno dziecko, które je mrożone groszek, a drugie, które woli je gotować. bułka z masłem. Whitney była zszokowana, gdy dowiedziała się, że jej dzieciak lubi Tortellini Cold (tak, coś nowego w pudełku lunchu). Moje dziecko uważa, że ​​zimne koktajle są zbyt zimne, więc ograniczam schłodzone przedmioty i używam banana w temperaturze pokojowej, kiedy się z nim dzielę.

Pomyśl o dużym zdjęciu w dniu, tygodniu i etapie życia. Pokarmy zrównoważone żywieniowo nie muszą być stosowane przy każdym posiłku. Czy to równoważy się w dłuższym okresie? Czy twój lekarz jest zaniepokojony? Mój nie jest, więc po prostu wybieramy to.

Zaangażuj ich. Twoje dziecko może być o wiele bardziej gotowe do wypróbowania nowego jedzenia, które hoduje w ogrodzie, wybiera z supermarketu lub pomaga się przygotować. Albo nie. Moje dziecko dosłownie zaśpiewało o wypróbowaniu nowych potraw podczas zbierania pomidorów Cherry z naszego podwórka, a potem nie smakuje. iść dalej.

Zrób listę tego, co dziecko zje. Zawsze jestem zszokowany, gdy rodzice dzwonią do swoich dzieci wybrednych, a potem z nieoczekiwaniem listy pokarmów, które nie ma problemu. Dziś rano usłyszałem: „Tak, je ryż, fasolę, jagody, makaron, gruszki, ale nie mięso”. Byłem bardzo zadowolony, że mają zjadacz fasoli.

Poinformuj dzieci, że kubki smakowe zmieniają się z czasem. Może dziś nie lubić pizzy grzybowej, ale kiedy jest starszy – brawo – to zrobi. I powiedz to z uśmiechem. Lubię zwisać tę możliwość, jak kolejna odznaka bycia dużym dzieckiem, więc jest to coś, do czego mój maluch może aspirować. Kto wie, czy to działa. Zapytaj mnie za dziesięć lat!

Konkluzja:
Jak mówi Ellyn Satter, rodzice kontrolują to, co jest serwowane, a dziecko kontroluje, jeśli je zje. Morał historii naszej rodziny jest nadal oferowanie zdrowych potraw, które dzieci lubią mieszać się z nowymi potrawami, które lubię. I also have a back-up food that they can politely prepare for themselves (hummus and pita with fruit).

ps never depend on a person telling you how to fix picky eating if they do not have one. If a two-year old is harvesting vegetables from her garden and eating them, she is NOT picky and her parents shouldn’t be bossing me around!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *